Brytyjskie wesele w Kopalni Soli „Wieliczka” | LISA & ANDREW

Ślub niczym z najpiękniejszej baśni — tym razem dosłownie. Lisa i Andrew zorganizowali brytyjskie wesele w Polsce z motywem baśni „Piękna i Bestia”. Zarówno ślub, jak i wesele odbyły się 125 metrów pod ziemią — w zachwycających salach, a raczej komorach Kopalni Soli „Wieliczka”.

Wraz z fantastycznym zespołem stworzyliśmy iście bajkowy świat. Zjawiskowe dekoracje, o które zadbała pracownia florystyczna Bedeko, romantyczne oświetlenie Ilumi, tematyczny tort, papeteria — cała oprawa podkreślała urok skalistej scenerii.

Ślub w Kopalni Soli „Wieliczka”

Ślub w Kopalni Soli „Wieliczka” był marzeniem panny młodej. Nic dziwnego — to jedna z najbardziej unikalnych przestrzeni tego typu w Europie. Komory skalne w połączeniu z kryształowymi żyrandolami tworzą atmosferę niczym ze snu — tak piękną, że chwilami wręcz nierealną. 

W tej scenerii, a dokładniej w komorze Michałowice, zakochani podczas humanistycznej uroczystości przyrzekli sobie miłość na wieki. Następnie przenieśliśmy się do kolejnej, jeszcze bardziej zjawiskowej przestrzeni. Wesele odbyło się w komorze Haluszki, która w naszym odczuciu jest jedną z najbardziej widowiskowych w całej kopalni.

Wesele z motywem „Piękna i Bestia”

Organizacja wesela w Kopalni Soli „Wieliczka”, ponad 120 metrów pod ziemią, gdzie w grę wchodzi ogrom wymogów bezpieczeństwa, to wyzwanie o zupełnie innej randze, niż standardowa praca wedding plannera w Krakowie. 

To jednak nie koniec wyróżników tej uroczystości. Jako wedding plannerki po raz pierwszy podjęłyśmy się organizacji wesela z motywem baśni „Piękna i Bestia”. Sale wypełniły róże w szklanych kopułach i filiżankach, złote klatki, tematyczne dekoracje i płatki róż. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania zarówno zakochanych, jak i gości. 

Baśń na moment stała się rzeczywistością — piękną, romantyczną i niepowtarzalną. To było niezwykłe przeżycie także dla nas, i za to właśnie kochamy naszą pracę wedding plannerek.


Organizacja i koordynacja: Cherry Marry Weddings
Zdjęcia i film (reportaż ślubu i wesela): Gingerbeard Weddings
Dodatkowe zdjęcia dekoracji:  pracownia florystyczna Bedeko i Ilumi dekoracje świetlne
Miejsce ślubu i wesela: Kopalnia Soli Wieliczka
Cukiernia: Kawiarnia Lawenda
DJ: DJ Mike
Oprawa ślubu: Kwartet Beskid
Kwiaty i dekoracje: pracownia florystyczna Bedeko 
Oświetlenie: Ilumi dekoracje świetlne
Papeteria: Written by S
Celebrant ślubny: Ślub humanistyczny Joanna Humerczyk
Makijaże i upięcia: Beauty by Rockagirl

wesele w kopalni soli wieliczka 1 wesele w kopalni soli wieliczka 2 wesele w kopalni soli wieliczka 3 wesele w kopalni soli wieliczka 4 wesele w kopalni soli wieliczka 5 wesele w kopalni soli wieliczka 6 wesele w kopalni soli wieliczka 7 wesele w kopalni soli wieliczka 8 wesele w kopalni soli wieliczka 9 wesele w kopalni soli wieliczka 10 wesele w kopalni soli wieliczka 11 wesele w kopalni soli wieliczka 12 wesele w kopalni soli wieliczka 13wesele w kopalni soli wieliczka 14 wesele w kopalni soli wieliczka 15 wesele w kopalni soli wieliczka 16 wesele w kopalni soli wieliczka 17 wesele w kopalni soli wieliczka 18 wesele w kopalni soli wieliczka 19 wesele w kopalni soli wieliczka 20 wesele w kopalni soli wieliczka 21 wesele w kopalni soli wieliczka 22 wesele w kopalni soli wieliczka 23 wesele w kopalni soli wieliczka 24 wesele w kopalni soli wieliczka 24 wesele w kopalni soli wieliczka 25 wesele w kopalni soli wieliczka 26 c wesele w kopalni soli wieliczka 27 wesele w kopalni soli wieliczka 28 wesele w kopalni soli wieliczka 29 wesele w kopalni soli wieliczka 29

Autorem poniższych zdjęć są Ania z pracowni florystycznej Bedeko i Łukasz z firmy Ilumi dekoracje świetlne, którzy zadbali o aranżację dekoracji i oświetlenia.

wesele w kopalni soli wieliczka 30 wesele w kopalni soli wieliczka 31 wesele w kopalni soli wieliczka 32 wesele w kopalni soli wieliczka 33 wesele w kopalni soli wieliczka 34 wesele w kopalni soli wieliczka 35 wesele w kopalni soli wieliczka 36 wesele w kopalni soli wieliczka 36 wesele w kopalni soli wieliczka 37 wesele w kopalni soli wieliczka 37 wesele w kopalni soli wieliczka 38 wesele w kopalni soli wieliczka 39 wesele w kopalni soli wieliczka 40 wesele w kopalni soli wieliczka 41 wesele w kopalni soli wieliczka 42 wesele w kopalni soli wieliczka 43 wesele w kopalni soli wieliczka 44